顶部图片

Product Categories


Düğme tipi kuvvet sensörü nedir?

Düğme yük hücreleri, gerinim ölçer teknolojisini kullanan basınç kuvveti ölçüm cihazlarıdır ve doğru yük dağıtımı için üst kısımda hafif dışbükey bir yük düğmesi içerir. Diyafram yapılı paslanmaz çelikten yapılmış olan düşük sapmalı tasarım, hızlı frekans tepkisi sağlar ve bu da onları dinamik kuvvet ölçümleri için ideal kılar.


Düğme tipi yük hücreleri az yer kaplamasıyla bilinir ve montajı zor olabilir. Bazı alt minyatür modeller, tabanı sabitlemek için tutkal kullanılarak düz bir yüzeye monte edilebilir veya düzeneklerin arasına sıkıştırılabilir; daha büyük boyutlu diğer modeller ise kurulumu kolaylaştırmak için dişli delikler veya montaj tabanı sağlar.


Düğme yük hücreleri, kelepçe kuvveti ölçümü, robotik, otomasyon ekipmanlarında kuvvet kontrolü ve geri bildirim, üretim hattında test ve kalite kontrol, tıbbi cihazlar, aşırı yük tespiti vb. gibi dar ve kapalı alanlara sahip sıkıştırma kuvveti ölçüm uygulamaları için mükemmel çözümler sunar.


LCS, 5 kg'dan 10 tona (50N'den 100kN'ye) kadar çeşitli kapasitelerde, dış çapı 8 mm kadar küçük ve yüksekliği 4 mm kadar küçük olan buton tipi kuvvet transdüserleri sunmaktadır. Isı yayılımını azaltmak ve stabiliteyi arttırmak için 1000 ohm'luk yüksek dirençli gerinim ölçerler kullanılır. OEM uygulamaları ve özel ölçüm görevleri için LCS, tamamen özelleştirilmiş çözümler sunmak üzere müşterilerle birlikte çalışabilir.