顶部图片

Product Categories


Lama tipi yük hücresi nedir?

Lama tipi yük hücreleri, kesme distorsiyonunu uygulanan kuvvet/yük ile orantılı ölçülebilir mV sinyaline dönüştürerek ağırlığı ölçen tartım hücreleridir. Adından da anlaşılacağı gibi, kesme kirişli yük hücreleri, bir ucu sabit ve diğer ucu yükleme için yüzen basit konsol kirişler olarak çalışır; kuvvet veya ağırlık uygulandığında kayan uç hafifçe bükülür. Daha sonra deformasyon, paslanmaz çelik veya alaşımlı çelikten yapılmış bir elastomere bağlanan gerinim ölçerlerden oluşan bir Wheatstone köprüsü tarafından tespit edilir.


Kesme kirişli yük hücreleri, mükemmel yanal kuvvet direnci, IP68'e kadar koruma sınıfına sahip sağlam tasarım, sıcaklık dengeleme ve yüksek doğruluk sunar; bu da onları endüstriyel tartım alanında yaygın olarak bulunan ana tartım hücreleri kategorilerinden biri haline getirir. Platform kantarları, hazne ve tank tartım sistemleri, transpalet kantarları, bantlı konveyörler vb. gibi sıklıkla kombinasyon halinde kullanılırlar, paralel bağlanırlar ve tartım yapısının her köşesinin altına yerleştirilirler.


LCS, 200 kg'dan 10 tona kadar nominal kapasiteye sahip, güvenilir kalite ve rekabetçi fiyatla tek uçlu kiriş yük hücreleri sağlar; bu da onları orta kapasiteli tartım uygulamaları için popüler bir seçim haline getirir.