顶部图片

Üretim prensiplerine göre yük hücreleri şu tiplere sahiptir: Piezoelektrik yük hücreleri, kapasitif yük hücreleri, pnömatik yük hücreleri, hidrolik yük hücreleri, Titreşimli telli yük hücreleri ve Strain Gauge Yük Hücreleri. Loadcellsensor Technology Corporation Limited, yalnızca Wheatstone tam köprü konfigürasyonuna sahip gerinim ölçer teknolojisine dayalı yük hücreleri, kuvvet sensörleri ve tork transdüserleri üretmektedir.

strain gauges.jpg

Gerinim ölçerler çeşitli konfigürasyonlara sahiptir, ancak esas olarak çok ince tel veya folyodan yapılmıştır, bir ızgara deseninde yerleştirilmiştir ve bir yay malzemesine kolayca bağlanmasını sağlayan esnek bir desteğe tutturulmuştur. Gerinim ölçerin şekli değiştirildiğinde elektriksel direncinde bir değişiklik meydana gelir. Gerinim ölçerdeki tel veya folyo, kuvvet bir yönde uygulandığında dirençte doğrusal bir değişiklik meydana gelecek ve bu değişiklik daha sonra bir voltaj değişikliği olarak ölçülebilecek şekilde düzenlenmiştir. Çıkıştaki bu değişiklik uygulanan ağırlık miktarıyla orantılı olduğundan, nesnenin ağırlığı voltajdaki değişiklikten belirlenebilir.

load cell with wheatstone full bridge.jpg

Gerinim ölçerlerin sayısı, yönelimleri, yük hücresinin geometrisi ve yük hücresindeki gerinim ölçer konumlarının birçok olası permütasyonu vardır. Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi bir Wheatstone tam köprüsü oluşturmak için dört gerinim ölçerden oluşan kurulum en yaygın olanıdır. Besleme voltajı V sabit bir DC voltajıdır, çıkış voltajı Vo'da ölçülür. Dört göstergenin direnci eşitse, Vo sıfırdır, yük hücresi yüklendiğinde meydana gelen köprü direnci değişirse Vo değişecektir. Vo'daki değişiklik tipik olarak çok küçüktür ve aynı zamanda besleme voltajı V ile orantılıdır, bu nedenle bir yük hücresinin nominal çıkışı (hassasiyet), besleme voltajının volt başına milivolt sayısı olarak belirtilir.

S type load cells.jpgsingle ended shear beam load cells.jpgpancake load cells.jpgbutton load cells.jpgcustom load cells.jpg

Yük sensörlerinin metal elastik elemanı normalde alüminyum, alaşımlı çelik ve paslanmaz çelikten yapılır. Sensör gövdesi, s-kiriş, kesme kirişi, tek nokta, düğme tipi, yassı stil, teneke kutu ve diğer boyutlar gibi çeşitli şekil ve yapılarda işlenebilir. Bazı durumlarda ısıl işlem ve yüzey işlem işlemleri gerekebilmektedir. Pürüzsüz bir yapışma yüzeyi sağlamak için gerinim ölçer bağlama alanının cilalanması gerekir. Bazı modellerde istenen doğruluğu elde etmek için ekstra sıcaklık telafisine ve Young modülü telafisine ihtiyaç duyulur; merkez dışı tartım sensörleri için köşe ayarının yapılması gerekir.

OEM uygulamaları ve özel ölçüm görevleri için LCS, ağırlık, kuvvet ve tork ölçümüne yönelik tamamen özelleştirilmiş çözümler sunmak amacıyla müşterilerimizle çalışmaktan mutluluk duyar.

Product Categories